سخنگوی دستگاه قضا در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی از انتصابات جدید در قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در حاشیه نشست مسئولان عالی قضائی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فرا رسیدن روز کارگر و روز معلم را به همه کارگران عزیز و به همه استادان و معلمان و فرهیختگان که حق بزرگی بر جامعه اسلامی دارند، تبریک عرض می‌کنم و قدردان زحمات یکایک کارگران و معلمان جامعه اسلامی خود هستیم.

وی در ادامه بیان داشت: ریاست قوه قضائیه در ادامه برنامه سفرهای استانی خود در سومین سفر در معیت اعضای جلسه مسئولان عالی قضائی، روز چهارشنبه هفته جاری در استان سیستان و بلوچستان حضور می‌یابد. ریاست قوه قضائیه در این مدت اندک در اولین سفر استانی خود به استان گلستان و در دومین سفر به استان خوزستان رفته و در این سفرها سرکشی از مناطق سیل زده را انجام داده است.

اسماعیلی تصریح کرد: جمعی از مسئولان قضائی در روز سه شنبه و قبل از حضور ریاست قوه قضائیه در استان سیستان و بلوچستان، به آن استان سفر می‌کنند و موضوعات استان را بررسی خواهند کرد و نهایتاً در جلسات متعدد و فشرده‌ای که روز چهارشنبه با حضور ریاست قوه قضائیه در این استان برگزار خواهد شد، موضوعات قضائی استان مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم در جهت رفع مشکلات قضائی این منطقه محروم اتخاذ خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: در حوزه انتصابات اخیراً از سوی ریاست قوه قضائیه ابلاغ‌های جدیدی صادر شده است که بر این اساس حجت الاسلام و المسلمین مصدق که قبلاً معاون اول دادستان کل کشور بود، به سمت معاونت حقوقی قوه قضائیه منصوب شد. همچنین دکتر خدائیان که عهده دار سمت معاونت حقوقی قوه قضائیه بود به عنوان معاون رئیس قوه قضائیه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منصوب شد. همچنین دکتر تویسرکانی که قبلاً عهده دار سمت ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بود به عنوان مشاور ریاست قوه قضائیه منصوب شد.

وی بیان داشت: علی القاصی مهر، ریاست کل دادگستری استان فارس که سابقه مدیریت در حوزه استان به عنوان رئیس کل دادگستری و هم دادستان مرکز استان را داشته، به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران منصوب شد و جعفری دولت آبادی که ده سال متمادی و در شرایط سخت عهده دار دادستانی عمومی و انقلاب تهران بود، به عنوان مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات که یکی از عالی‌ترین مراجع قضائی کشور است، منصوب شد.

اسماعیلی گفت: حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی معاون قضائی دادگستری استان فارس نیز جایگزین علی القاصی مهر، در سمت ریاست کل دادگستری این استان شد.

وی افزود: در مورد برخی از این عزیزان در همین هفته و برخی از آن‌ها در هفته آتی مراسم تکریم و معارفه برگزار خواهد شد.

 

انتها پیام/