اعلام ممنوعیت خرید نفت ایران تاثیر خود بر بازارهای جهانی و حتی راننده‌های کره‌ای نیز گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از تسنیم، قیمت‌های بنزین در کره جنوبی در چهار ماه اخیر به بالاترین حد خود رسیده است و با توجه به لغو معافیت خرید نفت ایران از سوی آمریکا انتظار می‌رود این روند همچنان ادامه داشته باشد. قیمتهای بنزین روز شنبه در سراسر کره جنوبی به  ۲٫۸ دلار رسید که بالاترین قیمت از ۱۰ دسامبر به بعد به شمار می‌رود و در راستای افزایش مستمر قیمت از ۱۶ فوریه صورت گرفته است.

قیمت گازوئیل نیز در سراسر این کشور به ۲٫۰۹ دلار رسید که بالاترین قیمت از دسامبر سال گذشته به شمار می‌رود. طبق پیش بینی کارشناسان درصورتی که دولت کره جنوبی به عدم کاهش مالیات سوخت که از ۷ می اجرایی شده و باعث افزایش قیمت به ۶۵ وون در قیمت یک لیتر بنزین و ۴۶ وون در قیمت هر لیتر گازوئیل شده  ادامه دهد، قیمت گاز به ۱۵۰۰ وون خواهد رسید.

آمریکا اخیرا معافیت خود برای خرید نفت ایران از سوی ۸ کشور را حذف کرده که این تصمیم از روز پنجشنبه هفته جاری اجرایی خواهد شد. دنیس لیسیتسین، یکی از مدیران شرکت آریرایوم گروپ درباره اقدام اخیر دولت آمریکا و نتایج آن گفت: اعلامیه‌هایی اینچنینی نتیجه‌ای جز افزایش جهانی قیمت نفت خام نخواهند داشت. به گفته این کارشناس، آمریکا به دنبال ورود نفت خود به بازارهای جهانی به جای نفت ممنوع شده ایران است.

انتها پیام/