به گزارش خبرگزاری ایلتنا به نقل از مهر، دیروز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت، مصادف با هفتمین روز از برپایی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درحالی پشت سر گذاشته شد که جمعیت زیادی از مخاطبان و بازدیدکنندگان به مصلی تهران آمده و از این رویداد بازدید کردند. میزان بازدید عموم مردم از نمایشگاه از آغاز […]

به گزارش خبرگزاری ایلتنا به نقل از مهر، دیروز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت، مصادف با هفتمین روز از برپایی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درحالی پشت سر گذاشته شد که جمعیت زیادی از مخاطبان و بازدیدکنندگان به مصلی تهران آمده و از این رویداد بازدید کردند. میزان بازدید عموم مردم از نمایشگاه از آغاز هفته سیر صعودی داشته و از شنبه تا دیروز سه‌شنبه، به‌طور مرتب بر میزان بازدیدها افزوده می‌شود. با این روند، پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه آخر هفته پرازدحام و فشرده‌ای داشته باشد.

نمایشگاه دیروز سه‌شنبه، کار خود را با حضور جمع زیادی از دانش‌آموزان مدارس مختلف و همچنین عموم بازدیدکنندگان آغاز کرد و با نزدیک‌شدن ساعات ظهر، تراکم جمعیت در فضاهای باز و مسقف مصلی تهران بیشتر شد.

نکته بارز و مهمی که هفتمین روز نمایشگاه سی و دوم داشت، سرازیر شدن سیل مسئولان مختلف و رده‌بالای کشور به نمایشگاه بود که یک‌روز پس از بازدید رهبر انقلاب انجام شد. بازدیدهای انجام‌شده توسط مسئولان تا دیروز، به‌طور پراکنده بود و شامل چهره‌هایی نمی‌شد که دیروز پا به نمایشگاه گذاشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر انقلاب اسلامی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امیر ابراهیم گلفام معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، سید علی عماد رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام رسول جعفریان رئیس پیشین کتابخانه مجلس و رئیس فعلی کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران از جمله مسئولانی بودند که دیروز از نمایشگاه بازدید کردند.

اتفاق مهم دیگر دیروز در نمایشگاه، برگزاری نشست خبری داریوش رضوانی رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات ناشران در نمایشگاه کتاب بود که رضوانی طی آن گزارش تعطیلی غرفه‌ها و تخلفات نمایشگاه را تا روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت اعلام کرد.

همچنین تفاهم‌نامه همکاری بین ایران و یونان برای تبادل کتاب بین قادر آشنا قائم‌مقام سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و استوروس کریمیس رایزن اول و کاردار سفارت یونان در تهران امضا شد. تفاهمنامه دیگری که دیروز در نمایشگاه کتاب تهران به امضا رسید، بین وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در زمینه حقوق شهروندی بود.

انتهای پیام/ ت۴۴