باشگاه پرسپولیس طبق اعلام قبلی، موفق شد بخشی از معوقه مطالبات مربوط به سرمربی خود را تامین و پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از ورزش سه، برانکو ایوانکوویچ بعد از ۹ ماه معطلی در خصوص مطالبات خود امروز موفق به دریافت بخشی از آن خواهد شد و طبق اعلام باقیمانده این مبلغ نیز پیش از پایان فصل در اختیار او قرار خواهد گرفت.

 

طبق شنیده‌ها در حال حاضر باشگاه موفق شده مبلغ ۵۰۰ هزار یورو از مطالبات برانکو ایوانکوویچ را تامین کرده و تا ساعاتی دیگر در اختیار او قرار دهد. باشگاه پرسپولیس و ایرج عرب ضمن تشکر و قدردانی از صبوری و احساس مسوولیت برانکو، با تامین این مبلغ به دنبال این است تا با هماهنگی‌های شکل گرفته، بخش بعدی قرارداد او را نیز تا پایان فصل تامین و در اختیار کادرفنی قرار دهد.

 

در این ارتباط اما خبر خوشحال کننده برای هواداران این تیم می‌تواند پیشنهاد تمدید قرارداد به مدت سه فصل دیگر با برانکو ایوانکوویچ باشد که باشگاه به دنبال توافق دوباره با این مربی موفق و محبوب خود برای ادامه کار است.

 

برانکو ایوانکوویچ در روزهای پایانی فصل چهاردهم، در توافق با نژادفلاح مدیرعامل وقت سرخپوشان در ترکیه، قرارداد را به امضا رساند و راهی تهران شد. او در اولین فصل موفق شد در شرایطی که سرخ‌ها روزهای تلخی را پشت سر می‌گذاشتند، تیم را در لیگ برتر حفظ کرده و رتبه مناسبی نسبت به شرایط تیم برای آنها شکل دهد و اتفاق هیجان انگیز برای آنها البته پیروزی برابر استقلال در هفته پایانی بود تا امیدوارتر در انتظار فصل بعدی باشند.

 

پرسپولیس فصل بعدی را در شرایطی شروع کرد که مشکلات داوری آنها را به قعر جدول سوق داده بود و مرگ باورنکردنی کاپیتان این تیم نیز شرایط را کاملا علیه آنها کرده بود. در ادامه اما با بازگشتی اعجاب انگیز آنها مدعی اصلی قهرمانی فصل پانزدهم لقب گرفتند اما در آوراژ گل در هفته پایانی قهرمانی را به استقلال خوزستان پیشکش کردند.

 

لیگ شانزدهم اما با قهرمانی آنها در لیگ برتر، قهرمانی در سوپرکاپ و حذف در مرحله نیمه نهایی همراه شد.

در لیگ هفدهم نیز آنها به قهرمانی لیگ برتر دست یافتند و قهرمانی سوپرکاپ را در غیبت استقلال تهران و با رای سازمان لیگ در حال حاضر از آن خود کرده‌اند و در انتظار رای نهایی در این خصوص هستند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ علیرغم محرومیت از نقل و انتقالات، در اتفاقی تاریخی به فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافتند.

 

در فصل هجدهم و جاری نیز آنها در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل با سه امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ محسوب می‌شوند و در نیمه نهایی جام حذفی حاضر هستند. هر چند روز گذشته بعد از مدت‌ها وداعی زودهنگام در مرحله گروهی لیگ قهرمانان داشتند.

با این حال اکنون برانکو که مدت نزدیک به ۱۰ ماه مطالبات خود را دریافت نکرده بود و در انتظار پرداختی بود، با مساعدت و همکاری باشگاه مواجه شده تا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی او برطرف شود. همچنین قرار است پیش از پایان فصل بخش بعدی مطالبات او و بازیکنان تیم پرداخت شود.

 

نکته طلایی برای هواداران این تیم اما درخواست باشگاه برای تمدید قرارداد با این مربی است. برانکو در حال حاضر یک فصل دیگر از قراردادش باقی مانده اما با توجه به عدم پرداخت مطالبات آن توافق به حالت “کن لم یکن” در آمده بود. اکنون اما باشگاه به دنبال توافق سه ساله دیگری با مرد کروات خواهد بود و باید دید با توجه به شرایط اقتصادی جاری در کشور و همچنین مالی باشگاه، آنها قادر به توافق در این زمینه خواهند بود یا خیر.

انتها پیام/