مجموعه «مغاک، هستِ ناهست» شامل ۸ اثر از تازه‌ترین آثار افروز هوشنگ که در سال گذشته خلق شده‌اند، عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت در گالری مژده به نمایش در می‌آید. در این مجموعه، هوشنگ خط به مثابه مرز را از بین برده و واژه را به تکه‌پاره‌های از هم جدا تبدیل کرده است تا به‌نوعی از هم […]

 مجموعه «مغاک، هستِ ناهست» شامل ۸ اثر از تازه‌ترین آثار افروز هوشنگ که در سال گذشته خلق شده‌اند، عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت در گالری مژده به نمایش در می‌آید.

در این مجموعه، هوشنگ خط به مثابه مرز را از بین برده و واژه را به تکه‌پاره‌های از هم جدا تبدیل کرده است تا به‌نوعی از هم گسیختگی و تکه تکه شدن جهان انسانی کنونی را به تصویر بکشد.

نگاهی به سه مجموعه آثار افروز هوشنگ نشان می‌دهد که در مجموعه نخست، «مغاک، هست» خط به‌عنوان محور تصاویر به صورت موجز در پی انتقال نوعی هستی‌شناختی و اتفاقاً در واژه «هست» است. نوعی هست‌انگاری از خود واژه «هست» با بهره‌گیری از قابلیت تصویری خط فارسی شروع می‌شود تا در مجموعه دوم به صامت‌ترین و ساکن‌ترین و بی‌جان‌ترین عنصر طبیعت، آن‌گونه که در ضرب‌المثل‌های عامیانه شهرت دارد، برسد؛ یعنی سنگ.

خط-نقاشی در مجموعه «مغاک، میانه هست‌ونیست» که سوژه اصلی آن سنگ‌ها هستند، یک گام به نقاشی نزدیک‌تر می‌شود. سنگ‌های صامتِ ساکن در دل واژه «هست» و واژه «هست» در دل سنگ‌ها به‌نوعی در حال ارسال پیام به مخاطب خود هستند.

افروز هوشنگ در مجموعه سوم یعنی «مغاک، هستِ ناهست» انتزاع در نقاشی و از بین بردن خطوط می‌رسد.

این نمایشگاه ساعت ۶ عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت افتتاح می‌شود و تا ۲ بامداد دایر است.

گالری مژده ۲۸ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی موزه هم دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۲ از این آثار دیدن کنند. این آثار در ادامه تا سوم خرداد همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری مژده واقع در سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی پلاک ۲۷ دایر است.