یک فرمانده میدانی در سوریه از آتش‌بس ۷۲ ساعته در جبهه‌های ادلب و حومه حماه و لاذقیه خبر داد. این در حالی‌ست که در جریان حملات موشکی تروریست‌ها در ریف لاذقیه، یک غیرنظامی کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا به نقل از تسنیم، گروه‌های تروریستی در ادامه نقض توافق کاهش تنش در ادلب، حملاتی موشکی به روستاهای «الشراشیر» و «الحویز» در حومه لاذقیه انجام دادند.

تروریست‌هایی، که در استان ادلب و دورترین نقطه در  حومه شمالی لاذقیه حضور دارند، امروز- شنبه- روستاهای الشراشیر و الحویز را هدف حملات موشکی قرار دادند که در نتیجه آن، یک غیرنظامی کشته شد و چندین  نفر دیگر مجروح شدند و خسارت‌های به ساختمان‌های مسکونی وارد شد.

این حملات موشکی در حالی امروز انجام شد که یک فرمانده میدانی در سوریه به خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کرده است که از ساعت ۱۲:۰۰ نیمه‌شب شنبه( به وقت محلی) به مدت ۷۲ ساعت در جبهه‌های ادلب و حومه حماه و لاذقیه آتش‌بس برقرار است.

این منبع به جزئیات بیشتری درباره آتش‌بس یا دلایل و نحوه دستیابی به آن ارائه نداد.

عناصر باقی‌مانده گروه‌ تروریستی جبهه النصره در حال حاضر در منطقه ادلب مستقر هستند و این تروریست‌ها از این منطقه حملات تحریک‌آمیزی را علیه مناطق مجاور صورت می‌دهند و بارها پایگاه نظامی «حمیمیم» روسیه را هدف قرار داده‌اند.

ارتش سوریا از چند روز پیش عملیات نظامی گسترده‌ای را برای آزادسازی حومه شمالی حماه و ریف شمال غربی آن، که مجاور استان ادلب است، آغاز کرده‌اند و موفق شده‌اند برخی شهرک‌ها و تپه‌های استراتژیک، از جمله «مزرعه الراضی»، «البانه الجنابره» و «تل عثمان» را تحت کنترل خود درآورند. آزادسازی این مناطق زمینه را برای آزادسازی دو منطقه استراتژیک «کفر نبوده» و «قلعه المضیق» هموار کرد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نخستین نشست کارگروه مشترک روسیه و ترکیه درباره سوریه به منظور بررسی وضعیت استان ادلب، طی روزهای پنجشنبه و جمعه در آنکارا برگزار شد.

طبق این بیانیه، در نشست اول کارگروهی که بنا به دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» همتای ترکی‌اش در ۱۳ ماه مه تشکیل شد، تحولات اخیر منطقه ادلب و تدابیری که در چارچوب توافقات آستانه و سوچی اتخاذ شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/ ت۴۴