سرمربی بارسلونا با وجود باخت شاگردانش در فینال کوپادل‌ری و از دست دادن یک جام دیگر در این فصل، چندان ناراحت به نظر نمی‌رسید.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از تسنیم، تیم فوتبال بارسلونا یک جام دیگر را هم در این فصل از دست داد. آبی‌و اناری‌ها که امیدوار بودند با شکست والنسیا در فینال جام حذفی، کمی از تلخی باخت سنگین قبلی‌شان مقابل لیورپول در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بکاهند، در این بازی هم ۲ بر یک مغلوب خفاش‌‌ها شدند تا حتی نتوانند دوگانه‌ای که فصل گذشته برده بودند را تکرار کنند.

این ناکامی جدید سبب شد که بار دیگر موضوع برکناری احتمالی ارنستو والورده مطرح شود که سرمربی کاتالان‌ها با خونسردی به آن پاسخ داد. او در نشست خبری پس از بازی در جواب این سؤال که آیا اعتبارش نزد باشگاه بارسلونا تمام شده است، گفت: من احساس خوبی دارم. خب وقتی که برنده می‌شوید، مسلماً احساس به مراتب بهتری دارید، بسیار خوشحالتر هستید اما احساسی که ما درمورد این باخت داریم خیلی با احساس‌مان نسبت به شکست مقابل لیورپول فرق دارد، اگرچه این بار هم ما باختیم. ما نتوانستیم انتظاراتی که در طول فصل ایجاد کرده بودیم را برآورده کنیم. یک ماه پیش، قهرمانی‌مان در لالیگا را جشن گرفتیم و داشتیم به بردن سه‌گانه فکر می‌کردیم اما در مقطعی حساس از فصل، راه را گم کردیم. اینجا هستیم تا جام ببریم، نه چیزی دیگر.

والورده افزود: با این حال من احساس خوبی دارم، حالم خوب است. وقتی مربیان می‌بازند، ما همیشه می‌خواهیم که جبران کنیم و اوضاع را تغییر دهیم. در این باره شک نکنید. می‌دانم که باختن سخت است. در بازی‌مان یک چیز کم بود. مسئولیتی که من دارم دشوار است اما باید آن را پذیرفت. اگر به من حق انتخاب میان باختن در فینال و باختن در مرحله یک چهارم نهایی را می‌دانند، من باختن در فینال را انتخاب می‌کردیم. اگر هم حق انتخاب میان باختن در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا یا باختن در مرحله نیمه نهایی آن رقابت‌ها را می‌دادند، من باختن در نیمه نهایی را انتخاب می‌کردم.

والنسیا تیم برتر میدان نبود اما بهتر از بارسلونا از موقعیت‌هایش استفاده کرد و والورده هم به این موضوع اذعان داشت.

او تأکید: والنسیا در ضدحملات فوق‌العاده است و بسیار مؤثر بازی کرد. ما در نیمه زمین والنسیا بازی می‌کردیم و خیلی راحت هم به محوطه جریمه آنها می‌رسیدیم اما آن دقت و اراده لازم را برای به پایان رساندن حرکات‌مان نداشتیم. این بازی با بازی‌مان مقابل لیورپول فرق داشت. هنوز هم می‌توانیم بابت قهرمانی‌مان در لالیگا جشن بگیریم. ما همه جام‌ها را می‌خواستیم، انگیزه کسب پیروزی در خون ماست اما همیشه هم نمی‌شود برنده بود.

انتهای پیام/