سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: به دلیل نداشتن بازی تدارکاتی هفته اول لیگ ملت‌های والیبال برایمان سخت خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی بزرگسالان والیبال کشورمان گفت: اولین هفته لیگ ملت‌ها برای همه تیم‌ها قطعا مشکل خواهد بود. ما دوره‌های خیلی خوب تمرینی داشتیم، اما نتوانستیم بازی تدارکاتی برگزار کنیم. تعدادی از تیم‌ها بازی تدارکاتی داشتند، اما دوره آماده‌سازی آن‌ها خیلی کوتاه‌تر از ما بوده است. در چنین شرایطی چیزی قابل پیش‌بینی نیست. برای همین ما به چین می‌رویم تا برای پیروزی بجنگیم.

وی درباره حضور همزمان بازیکنان باتجربه و جوان در تیم ملی عنوان کرد: بازیکنان همگی آماده هستند. باید بازی به بازی جلو برویم. ما دنبال این بودیم که یکسری بازیکن باتجربه باکیفیت را در کنار تعدادی از استعداد‌ها داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال همچنین درباره حمایت تماشاگران گفت: امیدواریم که تماشاگران ایرانی در هر شرایطی از ما حمایت کنند. ما به حمایت آن‌ها در اردبیل و ارومیه احتیاج داریم.

کولاکوویچ درباره احتمال صعود ایران به مرحله نهایی بیان داشت: هر ۱۶ تیم انتظار دارند که به مرحله نهایی بروند و ما هم چنین انتظاری داریم. جذابیت ورزش به همین است که همه می‌خواهند جزو برترین‌ها باشند. با این شرایط و آماده‌سازی که ما داشتیم، می‌توانیم انتظار صعود را داشته باشیم. فقط این را باید در نظر بگیریم که همه حریفان نیز چنین تفکری دارند. من انتظار دارم بهترین اتفاقات برای ما رخ دهد.

وی در رابطه با این که در سال‌های اخیر ایران شروع خوبی در لیگ ملت‌ها نداشته، گفت: اگر بتوانیم امسال حتما خوب شروع می‌کنیم تا این سنت از بین برود. این یک قانون برای ما نیست.

سرمربی تیم ملی اظهار داشت: ما به تیم‌های ملی دیگر دعوتنامه‌های زیادی زدیم و هیچ تیمی درخواست ما را قبول نکرد. به همین خاطر ما مسابقه دوستانه نداشتیم. البته فدراسیون آماده بود که ما را حمایت کند. وقتی من و خوش‌خبر مکاتبات لازم را انجام داده بودیم، دیگر به فدراسیون اعلام نکردیم.

وی در پاسخ به این سوال که تیم ملی ایران با میانگین سنی ۲۵ سال سومین تیم جوان لیگ ملت‌ها است، گفت: همان طور که می‌دانید ما ۲۵ بازیکن را در لیست لیگ ملت‌ها اعلام کردیم. ایران مسابقات نوجوانان و جوانان را هم در پیش دارد و باید به آن‌ها نیز احترام بگذاریم. درباره توخته این را بگویم که او در شرایط فعلی نمی‌تواند در تیم ملی بزرگسالان باشد، پس باید از رده‌های پایین‌تر دوباره شروع کند. سال قبل هم ترکیبی از بازیکنان جوان داشتیم که امسال خیلی از آن‌ها برگشتند. یلی، جواد کریمی و میثم صالحی الان در تمرینات هستند. البته میثم به خاطر محدودیت در اعلام لیست، در هفته اول و دوم با ما نیست.

کولاکوویچ در پایان در پاسخ به این سوال که برایش چه قدر موفقیت در لیگ ملت‌ها اهمیت دارد، گفت: اولین هدف ما امسال صعود به المپیک است، اما این‌طور هم نیست که همه چیز را رها کنیم و قبل از انتخابی المپیک، تازه کارمان را آغاز کنیم، بنابراین باید برای همه مسابقات تیم ملی برنامه داشته باشیم. فدراسیون هزینه کرده و هواداران هم انتظار دارند.

انتهای پیام/