«شب‌های موسیقی استان تهران» با اجرای ١٠ کنسرت در هر ماه در شهرهای مختلف استان تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا به نقل از موسیقی ما، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این زمینه گفت: «در طول سال ٩٨، هر ماه ١٠ کنسرت موسیقی در استان برگزار می‌شود. در تلاشیم که در هر ماه بیش از ١٠ اجرا در شهرستان‌های تابعه توسط گروه‌های شهرستانی اجرا شود و منتخبین این گروه‌ها در ماه بعد با حمایت انجمن موسیقی تهران در مراکز فرهنگی هنری شهر تهران به اجرای برنامه بپردازند. این کنسرتها با عنوان «شب‌های موسیقی» و با همکاری انجمن موسیقی استان تهران برگزار می‌شود و مجوزهای لازم برای اجرای آنها از سوی نهادهای مختلف اخذ خواهد شد.»

محمدحسین اسماعیلی هدف از برگزاری شب‌های موسیقی را حمایت از گروه‌های شهرستانی موسیقی عنوان کرد و گفت: «ارتقاء و توسعه اجراهای عمومی موسیقی فاخر و ارزشمند و نیز گسترش و حمایت از موسیقی ملی در راستای حمایت از فرهنگ اصیل ایرانی، از جمله اهداف برنامه شب‌های موسیقی است. همچنین حمایت از گروه‌های موسیقی و هنرمندان جوان شهرستانی، ترویج ارزش‌ها و باورهای ایرانی اسلامی با استفاده از هنر والای موسیقی با اجرای برنامه شب‌های موسیقی محقق می‌شود.»

به گفته اسماعیلی انجمن موسیقی استان تهران از سال ٩٣ در تهران شروع به فعالیت رسمی کرده و در طول این سال‌ها اتفاقات خوبی در عرصه موسیقی استان تهران رقم خورده است.