رئیس کمیسیون ویژه برجام در مجلس نهم گفت: توانمدی‌ دفاعی نه تنها تامین کننده امنیت کشور است بلکه با اتکا به این توانمندی، عزت و شرف ملت نیز حفظ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا، علیرضا زاکانی نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره  سخنان اخیر رهبر انقلاب که در رابطه با  توان دفاعی و موشکی کشور گفت:  هیچ ملتی حاضر نیست عزت و شرف خود را در معرض معامله قرار دهد،  چون این توانمندی‌ها نه تنها تامین کننده امنیت کشور است بلکه با اتکا به این توانمندی‌ها عزت و شرف ملت را حفظ کرد.

وی ادامه داد: بنابراین اینکه رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان از توان موشکی به عنوان ناموس و اساس انقلاب اسلامی یاد می‌کنند، اوج مالکیت و ارزش‌گذاری ناظر به این موضوع را نشان می‌دهد. ایشان با ناموسی خواندن توان دفاعی کشور،‌ به کسانی که با پروراندن افکار خامِ مذاکره بر سر توان موشکی، دانسته یا نادانسته امنیت و شرف کشور را زیر سوال می‌برند، این پیام را دادند که  مذاکره بر سر توان دفاعی کشور امری محال است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره لطمات مذاکره مجدد با آمریکا خاطرنشان کرد: آنچه که مسلم است این است که  در طی ۴۰ سال گذشته بویژه در مذاکراتی که پیرامون برجام صورت گرفت، جز دشمنی و خباثت از دولت آمریکا در خاطره‌ها نمانده است، بنابراین عاقل کسی است که از یک سوراخ دوبار گزیده نشود.

انتهای پیام/