نتایج یک بررسی جدید بیانگر‌ آن است که شمار کودکانی که به دلیل مصرف مواد مخدر خودکشی می‌کنند، طی 3 سال گذشته دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا و به نقل از به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید بیانگر‌ آن است که شمار کودکانی که به دلیل مصرف مواد مخدر در نیوجرسی آمریکا خودکشی می‌کنند طی ۳ سال گذشته دو برابر شده است.

آمارها نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۸ شمار کودکانی که تلاش کردند با مصرف قرص به زندگی خود پایان دهند در نیوجرسی ۷۰ نفر بوده و این آمار در سال ۲۰۱۵ شامل ۳۶ کودک می‌شده است.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون، مرکز کنترل مسمومیت از ۳۰ کودک ۱۲ ساله و کوچکتر تماس‌های مبنی بر مصرف قرص دریافت کرده است.

آمارهای مرکز کنترل مسمومیت همچنین حکایت از آن دارد که تنها در یک سال ۱۰۰ کودک در میانگین سنی ۹ تا ۱۲ سال برای خودکشی تلاش کرده‌اند؛ حدود ۸۰ درصد کودکانی که قرص مصرف کرده بودند دختر هستند.

دایان، مدیر اجرایی و پزشکی مرکز کنترل مسمومیت می‌گوید: آمار رو به رشد نشان می‌دهد وضعیت مصرف قرص در کودکان از وضعیت هشدار عبور کرده است؛ ضمن اینکه این فقط یک پدیده در نیوجرسی نیست؛ این اتفاق در سراسر ایالات متحده رخ می‌دهد.

طی دهه گذشته، تلاش‌های خودکشی در سراسر جهان افزایش یافته، اما افزایش قابل توجه نرخ خودکشی در میان جوانان آمریکایی نگران کننده است.

انتها پیام/