وزیر کشور گفت: در جلسه شورای اجتماعی کشور مصوب شد بیانیه گام دوم به عنوان سند بالادستی مورد توجه همه دستگاه‌های اجرایی باشد.

به گزارش خبرگزاری ایلتنا ،و به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصدو هجدهمین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه شورا به بیانیه گام دوم انقلاب که مطرح فرمودند اختصاص داشت و دستگاه‌های مختلف گزارشات خود را در حوزه جوانان ارائه کردند. از روزی که این شورا شروع تشکیل شده، محوریت اصلی در حوزه آسیب‌شناسی اجتماعی و مصونیت‌بخشی و فعالیت‌های اجتماعی و جوانان بوده است.

وی افزود: گزارشاتی که امروز مطرح شد، گزارش‌های خوبی بود و تقسیم کار خوبی صورت گرفت که دستگاه‌های متولی متناسب با تصمیمات جدید فعالیت کنند. مصوب شد که بیانیه گام دوم به عنوان سند بالادستی مورد توجه همه دستگاه های اجرایی باشد و دستگاه‌ها متناسب با آن برنامه های خود را ارائه‌ دهند. درباره نحوه فعال کردن جریانات اجتماعی و حضور مردم در این حوزه بحث و تبادل نظر شد و درخصوص اینکه مساجد، هیئت‌ها، احزاب و «ان‌جی‌او» ها باید در نظام به هم پیوسته مشارکت داشت باشند بررسی‌ها صورت گرفت و قرار شد وزارت ورزش و جوانان طرحی در این زمینه ارائه دهند.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم با مجموعه برنامه های که صورت می‌گیرد، دستگاه‌های دولتی به عنوان زمینه‌ساز، تسهیل‌گر و به عنوان مسئول برای رفع موانع فعالیت و نشاط و تربیت صحیح جوانان وارد شوند.

رحمانی فضلی افزود: معتقدیم که تربیت صحیح جوانان و با انگیزه، متدین، متفکر و اندیشمند بودن آنها باید در بستر جامعه شکل بگیرد که دقیقا نقش و تعاملات اجتماعی مردم مهم‌تر از دستگاه‌های اجرایی است. دستگاه‌ها هم مأموریت‌هایی در حوزه‌های ایجابی و سلبی یعنی رفع موانع و ایجاد بستر سالم دارند که این مطالب مورد بحث قرار گرفت و قرار شد کمیته‌هایی این موضوعات را تخصصی‌تر و کارآمدتر پیگیری کنند و نهایتا در قالب چند طرح در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در شورا بیاید و برای اجرا ابلاغ شود.

انتهای پیام/