دادستان قشم در مسئله تأمین امنیت غذایی از طرف تولید کننده و مصرف کننده بیان کرد: با متخلفان و خاطیان در این زمینه برخورد خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاري ايلتنا و به نقل از ميزان، رضا صفایی، دادستان عمومی و انقلاب قشم صبح امروز و همزمان با عید سعید فطر در جریان بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و قنادی‌های جزیره قشم که به اتفاق کارشناسان مربوطه صورت گرفت، ضمن تبریک فرا رسیدن عید فطر اظهار کرد: در راستای صیانت از سلامت عمومی و تأمین سلامت اقلام خوراکی و غذایی همه اعضای جامعه و دست اندرکاران مسئول هستند.

وی با بیان اینکه پیرامون مبحث قوت و مایحتاج اساسی جامعه در روایات و احادیت نیز بسیار سفارش شده است، یادآور شد: در دادستانی قشم، حساسیت ویژه‌ای بر روی این امر داریم، چرا که به دلیل انتقال مواد غذایی از سایر استان‌های کشور و بُعد مسافت و همچنین گردشگرپذیر بودن جزیره و منطقه آزاد قشم به ویژه در ایام و مناسبت هایی، چون عید سعید فطر، معتقدیم قشم در این خصوص از شرایط متفاوتی برخوردار است که می‌توان با تشدید نظارت‌ها، بازرسی‌ها و مقابله با متخلفان به امنیت غذایی مردم کمک شایانی کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قشم همچنین یادآور شد: از فرد فرد مردم نیز انتظار می‌رود که در اعمال نظارت‌ها با توجه به وجود سامانه‌های مربوطه چه در خصوص قیمت و چه در رابطه با موازین بهداشتی با مسئولان مربوطه تماس بگیرند، همچنانکه دادستانی نیز در صورت وجود و بروز تخلفات اقدامات لازم را در قبال خاطیان انجام می‌دهد.

وی همچنین به بازدید سرزده خود از قنادی‌ها و فست فود‌های سطح شهر قشم اشاره کرد و افزود: این مهم است که در اعیاد و مناسبت‌هایی که مردم اقدام به خرید این گونه اقلام می‌کنند، از سلامت آن‌ها مطلع باشیم چرا که اندک غفلتی می‌تواند سبب بروز حوادثی تلخ برای شهروندان شود.

صفایی گفت: حضور مستقیم و میدانی، سبب تاثیرگذاری بیشتر و همچنین تسریع در روند اقدامات تنبیهی برای متخلفان می‌شود که می‌توان بُعد بازدارندگی نیز داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه همه آحاد جامعه از تولید کننده گرفته تا توزیع و مصرف کننده در تأمین امنیت غذایی مردم مسئول هستند، گفت: با متخلفان و خاطیان در این زمینه، هیچ تعارفی نداریم و برخورد قانونی خواهیم کرد.

دادستان قشم در جریان بازدید از واحد‌های عرضه مواد غذایی و قنادی‌های جزیره قشم، دستور پلمب و یا رفع عیوب بهداشتی چند واحد متخلف را صادر کرد.