درحالی قیمت ارز در بازار داخلی روند باثباتی را طی می‌کند که افزایش قیمت جهانی طلا باعث افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است.

محمد کشتی‌ آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دبنا، در تشریح وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: تحولات بازار نفت، جنگ تجاری آمریکا و چین و نوسانات شاخص‌های اقتصادی به‌خصوص نرخ بهره و بیکاری، طلا را به‌عنوان سرمایه گذاری مطمئن در بازارهای مالی با افزایش ۱۰۰دلاری ظرف یک هفته مواجه کرده است.

وی تأکید کرد: قیمت طلای جهانی در ۶ سال اخیر به ‌صورت بی‌سابقه‌ای افزایش داشته است؛ از سال ۲۰۱۳ تاکنون قیمت اونس جهانی بی‌سابقه بوده است و همین امر باعث شده تا قیمت طلا و سکه به‌خلاف روند کاهشی قیمت ارز و تقاضا برای خرید طلا و سکه سیر صعودی داشته باشد.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: به‌نظر می‌رسد فعلاً افزایش جهانی طلا متوقف شده باشد، در روزهای جاری قیمت جهانی طلا دوران توقف را سپری می‌کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حباب سکه به ۹۰ هزار تومان رسیده است، تصریح کرد: کاهش حباب سکه، بیانگر کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه است.

در حال حاضر هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان، نیم‌سکه دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک‌گرمی در بازار تهران ۹۸۵ هزار تومان معامله می‌شود، ضمن اینکه هر مثقال طلا ۱۸عیار یک میلیون و ۸۱۳ هزار تومان و هر گرم طلا ۴۱۸ هزار تومان در بازار دادوستد می‌شود.