شرکت Tencent Games اعلام کرد که بازی PUBG Mobile Lite به زودی در سراسر جهان در دسترس گیمرها قرار خواهد گرفت.

بازی PUBG Mobile Lite در سراسر جهان عرضه خواهد شدبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرگزاری دبنا، عنوان PUBG Mobile یکی از عناوین بسیار پر طرفدار برای تلفن‌های همراه است که پیشتر نسخه کنسول این بازی عرضه شده بود اما نسخه موبایلی به دلیل رایگان بودن توانست بیشتر از نسخه اصلی و کنسولی این بازی گیمر جذب کند. اما این نسخه از بازی روی تمامی دستگاه‌ها اجرا نمی‌شود و نیازمند حجم بسیار زیادی برای دانلود و نصب روی گوشی موبایل است؛ شرکت Tencent Games که مسئولیت ساخت این بازی را بر عهده داشته برای حل این مشکل تصمیم گرفت نسخه ضعیف شده بازی PUBG را با نام PUBG Mobile Lite عرضه کند.

این شرکت ماه گذشته نسخه Lite بازی PUBG Mobile را در برخی مناطق جهان، وارد فروشگاه گوگل پلی کرد اما این بازی هنوز در تمام جهان در دسترس کاربران قرار نگرفته است و احتمالا مدتی تا عرضه این بازی در سراسر جهان وقت لازم خواهد بود. تا زمان عرضه جهانی، گیمرهای کشورهای روسیه، برخی از مناطق CIS و آفریقا قادر خواهند بود این بازی را دریافت کنند. همچنین شرکت Tencent Game اعلام کرده است در حال بهبود بخشیدن این بازی هستند تا برای گیمرها جذاب‌تر شودبازی PUBG Mobile Lite در سراسر جهان عرضه خواهد شد

از تغییراتی که قرار است به زودی منتشر شود می‌توان به اضافه شدن تم جدید WP و جوایز جدید، اضافه شدن لباس‌های جدید، بروزرسانی تنظیمات بازی، اضافه شدن قابلیت‌های شخصی سازی، اضافه شدن حرکات شادی جدید، بهبود یافتن هوش مصنوعی بازی، بهبود یافتن عملکرد اسلحه‌های موجود در بازی و اضافه شدن بخش bombing zones به بازی اشاره کرد.