ساعت‌های هوشمند اپل احتمالا تا هفته آینده به فناوری ردیابی خواب مجهز می‌شود و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی خبرگزاری دبنا، ساعت هوشمند اپل یا همان Apple Watch احتمالا از هفته آینده میلادی به سیستم ردیابی خواب (sleep tracking) مجهز خواهد شد. این ویژگی می‌تواند گام بسیار مهمی در تنظیم رفتار روزانه کاربران و کمک به ارتقاء سلامتی آن‌ها باشد.

بیشتر بخوایند: عرضه زود هنگام ساعت‌های هوشمند جدید سامسونگ

البته انتشار این خبر برای کاربران تعجب‌آور نبود، ماه جاری برای اپل فصلی جدید در عرضه محصولات و دستگاه‌های جدید این شرکت محسوب می‌شود و از همین رو اپل با حداکثر تلاش، از فرصت استفاده کرده تا علاوه بر معرفی گوشی‌های آیفون ۱۱، محصولات پیشین خود را نیز ارتقاء داده و کاربران بیش از گذشته به سمت استفاده از دستگاه‌های متنوع خود جذب کند.

فعال شدن حسگر ردیابی خواب در ساعت‌های هوشمند اپل

افزوده شدن ویژگی پرکاربرد به ساعت‌های هوشمند اپل

طبق اعلام قبلی شرکت اپل سه گانه آیفون ۱۱ در تاریخ ۱۹ شهریور سال جاری معرفی می‌شود و به طور حتم عجله اپل برای اضافه کردن sleep tracking به ساعت‌های هوشمند خود هم‌زمانی با معرفی جدیدترین مدل‌های آیفون است. سیستم ردیابی خواب، کیفیت و زمان مورد نیاز برای خواب کاربران را از طریق اطلاعاتی نظیر میزان فعالیت بدنی در روز، ضربان قلب و چگونگی صدا مشخص می‌کند.

ساعت Apple Watch با در نظر گرفت الگویی مناسب و ایده‌ال برای سلامتی کاربر خود برنامه‌ای جامع از خواب را به او رائه می‌دهد و در زمان لازم برای خواب هشدار می‌دهد و پس از تکمیل زمان مورد نیاز برای استراحت نیز با آلارم کاربر خود را بیدار می‌کند. تمامی قابلیت‌های جدید اپل واچ در قالب سیستم عامل مخصوص ساعت‌های هوشمند این شرکت یا WatchOS به کاربران ارائه می‌شود.

فعال شدن حسگر ردیابی خواب در ساعت‌های هوشمند اپل

با اپل‌واچ جدید دیگر لازم نیست در طول مدت شبانه روز نگران میزان زمان مورد نظر برای خواب باشید و تنها کافی است Apple Watch خود را به همراه داشته باشید تا نظم مناسب برای فعالیت و خواب را در زندگیتان مهیا سازد.