بعد از صحبتهای مدیر باشگاه لیورپول که کنایه‌ای به سر الکس فرگوسن تعبیر شده بود، یورگن کلوپ در واکنش به سوالاتی در این باره رویکردی دیپلماتیک در پیش گرفت.
به گزارش واحد ورزشی “خبرگزاری دبنا”، پیتر مور مدیر باشگاه لیورپول اخیرا در یک مصاحبه اعلام کرد لیورپول حالا با هدایت یورگن کلوپ بار دیگر به مرغدانی خود برگشته. صحبتهای او ارجاعی کنایی به صحبت مشهور سر الکس فرگوسن، سرمربی افسانه‌ای منچستریونایتد بود که در سال ۱۹۸۶ بعد از بدست گرفتن سکان هدایت یونایتد گفته بود می‌خواهد لیورپول را از مرغدانی‌اش بیرون بیندازد. این صحبتهای سر الکس زمانی مطرح شده بود که لیورپول موفق‌ترین باشگاه فوتبال انگلیس بود.

یورگن کلوپ زمانی که با سوالات خبرنگاران درباره صحبتهای پیتر مور و کنایه او به حرفهای مشهور سر الکس مواجه شد سعی کرد رویکردی دیپلماتیک پیشه کند. او حتی گفت که معنای کلمه PERCH که در انگلیسی به معنای مرغدانی است را نمی‌دانسته.

کلوپ در این باره گفت:” سعی کردم معنای آن کلمه را در گوگل پیدا کنم. ولی هنوز هم مطمئن نیستم که بتوانم بفهمم معنای دقیقش چیست”.

سرمربی لیورپول در ادامه گفت:” ما همه آدمهای بالغ هستیم و بعضی وقتها حرفهایی می‌زنیم. خود من بعضی وقتها حرفهایی می‌زنم که دیگران مجبورند درباره آنها توضیح بدهند. حالا به نظر می‌رسد مردم انتظار دارند من درباره حرفهای پیتر صحبت کنم”.