مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش ۷ درصدی پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبر داد و گفت:مرداد سال گذشته ۲۶۴۵ فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت شد که در مرداد امسال به ۲۸۳۴ فقره افزایش یافته است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دبنا، محمد حسن علمداری اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد تدوین شده مربوط به پنج ماه نخست امسال، رقمی معادل ۹۵۳ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۷۰۰هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به حجم تسهیلات مشارکت مدنی امضا شده در مرداد ۹۸ تصریح کرد: در این ماه معادل ۴ هزار و ۸۳۴ فقره تسهیلات مشارکت مدنی به سازندگان سراسر کشور تخصیص داده شد که حجم ریالی آن ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰میلیون تومان بوده است. تسهیلاتی که در ماه میانی تابستان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد به لحاظ ارزش ریالی رشد ۳۳٫۷ درصدی داشته است. این در حالی است که تسهیلات پرداختی در قالب مشارکت مدنی (ساخت مسکن) در مرداد امسال به لحاظ تعداد از رشد ۸۲ درصدی برخوردار شده است.

به گفته وی، مرداد سال گذشته ۲۶۴۵ فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت کرده بود اما در مرداد امسال ۲۸۳۴ فقره تسهیلات به تولیدکنندگان بخش مسکن ارایه شد.

علمداری ارزش ریالی تسهلات مشارکت مدنی پرداخت شده در میانه تابستان امسال را نیز اعلام کرد و گفت: ارزش تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به لحاظ ریالی معادل ۳۶۵ میلیارد و ۹۷۰میلیون و ۲۰۰هزار تومان بوده است.

وی یادآور شد:‌ در پنج ماه امسال حدود ۸۰۰ فقره تسهیلات مشارکت مدنی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای ساخت مسکن و ۱۱۵ فقره تسهیلات ساخت نیز در قالب متمم طرح مسکن مهر به سازندگان پرداخت شده است. به این ترتیب، تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هم در خدمات سمت تقاضا (خانه اولی ها) و هم در خدمات سمت عرضه (ساخت مسکن مصرفی و مناسب زوج های جوان) قرار دارد.