رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: درخواست ما این است که حساب بخش خصوصی واقعی از سایر بخش‌ها جدا شود چراکه بعضاً ارقامی نسبت به بدهی بخش خصوصی مطرح می‌شد که واقعا ارتباطی به بخش خصوصی واقعی نداشت.

به گزارش خبرگزاری دبنا و به نقل از تسنیم غلامحسین شافعی در نودمین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با اشاره به مشکلات یکسال اخیر فعالان بخش خصوصی و صادرکنندگان اظهار کرد: از آبان ماه سال گذشته صادرکنندگان زیر رگبار آتش خارجی‌ها و حتی داخلی‌ها قرار داشتند ولی علی رغم همه موانع، به کارشان ادامه دادند و امروز خوشحالیم که وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان تقدیر می‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: آن زمان ما در شرایطی قرار داشتیم که روزانه با ۴-۵ سورپرایز مواجه می‌شدیم و حتی زمانی که یک کالا به سمت مقصد در حرکت بود، ٣-۴ بار مقررات تغییر می‌کرد.

وی با اشاره به آمارهای اقتصادی کشور گفت: آمارهای اقتصادی ماهانه نشان می‌دهد که رشد منفی کمتر شده و تاثیرگذارترین بخش در این وضعیت، بخش کشاورزی بوده که آن هم عمدتا به دلیل نعمات الهی و ترسالی سال گذشته بود.

وی با اشاره به مشکل فعالان اقتصادی در بازپس دادن تسهیلات صندوق توسعه ملی گفت: درخواست ما این است که حساب بخش خصوصی واقعی از سایر بخش‌ها جدا شود و همانطور که این اتفاق در مورد صندوق ذخیره ارزی به همت آقای لاریجانی افتاد در این بخش هم محقق شود چراکه بعضاً ارقامی نسبت به بدهی بخش خصوصی مطرح می‌شد که واقعا ارتباطی به بخش خصوصی واقعی نداشت.

انتهای پیام/