رئیس اتاق اصناف تهران از ارائه درخواست اصناف به وزارت صنعت برای تعیین سهمیه بنزین به‌جای واریز پول برای جبران هزینه ناشی از افزایش قیمت بنزین وانت‌بارهای حمل کالا خبر داد و گفت: تخلفات اصناف افزایش نیافته است.

به گزارش خبرگزاری دبنا به نقل از تسنیم قاسم نوده فراهانی ، در خصوص رصد و پایش اصناف برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، اظهار داشت: با توجه به اینکه تنظیم بازار کشوری بوده و در همه بخش‌ها انجام می‌شود، بازرسی‌ها و کنترل بازار توسط اصناف نیز افزایش یافته و تنها کالاهایی که حمل‌ونقل آن از طریق خودروهای بنزینی انجام می‌شود با افزایش اندک قیمت روبه‌رو شده است.

وی در خصوص میزان این افزایش قیمت، گفت: بر اساس گفته‌ها و بررسی اقتصاددانان، حدود ۴ درصد قیمت کالاهایی که حمل‌و‌نقل آنها با وسایل نقلیه بنزینی انجام می‌شود، افزایش یافته است، زیرا برای مثال هزینه حمل توسط یک نیسان از شمال به تهران از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و این موضوع قطعاً به‌روی قیمت آن کالا اثرگذار است.

رئیس اتاق اصناف تهران گفت‌: قرار بود برای وسایل نقلیه بنزینی وانت‌های حمل‌ونقل میوه و کالا هزینه‌ای برای جبران افزایش قیمت‌ها واریز شود، اما اصناف از وزارت صنعت درخواست کردند برای عملکرد بهتر و کاهش هزینه تمام‌شده، به‌جای واریز پول، معادل آن برای رانندگان وانت‌بارها بنزین در نظر گرفته شود. این موضوع مطرح شده و در حال حاضر منتظر تعیین تکلیف آن از سوی وزارت‌خانه هستیم.

نوده فراهانی در ادامه در خصوص میزان تخلفات انجام‌شده طی هفته اخیر، خاطرنشان کرد:‌ تخلف که وجود داشته ولی با توجه به کنترل‌ها و رصدی که در بازار انجام می‌شود، میزان تخلفات اصناف افزایش نیافته و حتی کمتر نیز شده است.

انتهای پیام/