رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت ۶۷۰ میلیارد تومان مالیات سال ۹۷ خبر داد و با اشاره به فروش ۲۶ هزار میلیارد تومانی گفت: برخی شرکت‌های بنیاد کاغذی هستند.

به گزارش خبرگزاری دبنا  پرویز فتاح حدود ۵ ماه پس از معارفه در اولین نشست خبری خود به تشریح فعالیت های بنیاد مستضعفان پرداخت و با اشاره به این‌که برنامه ۹ ماهه بنیاد کاملا محقق شده و درآمدهای ما بیشتر شده است، اظهار کرد: فروش کل بنیاد در ۹ ماه امسال ۲۶ هزار میلیارد تومان بوده که بیشتر از برنامه ریزی های صورت گرفته است. این نشان می دهد در عرصه رونق تولید موفق عمل کرده ایم و امیدواریم آخر سال بتوانیم اعلام کنیم که تولید و فروش ما از ۳۵ هزار میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

وی با اشاره به برگزاری مجمع سال ۹۷ مهرماه امسال برگزار شد، گفت: در تلاطم شدید اقتصادی سال گذشته، بنیاد به برنامه ها عمل کرده و موفق بوده است. ۱۷۴ شرکت ثبت شده در بنیاد مستضعفان داریم که از این تعداد ۱۶۹ شرکت فعال هستند و چند شرکت کاغذی است و برای برخی کارهای بنیاد است.

وی با بیان این که ۳۶ شرکت بنیاد زیانده بوده اند، افزود: دلیل زیان تغییر قیمت ارز و تلاطمات سال ۹۷ بود، اما این نوید را می دهیم که امسال از خیلی از اینها عبور کرده‌ایم و از حالت زیان خارج شده‌اند. در مجموع سال ۹۷ سود بنیاد ۵۴۰۰ میلیارد تومان بوده که قبل از کسر مالیات بوده است.

وی با اعلام این‌که تاکنون ۶۷۰ میلیارد تومان بنیاد پرداخت کرده که فکر می‌کنم به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسیم، افزود: مالیات سال آینده بنیاد ۱۶۰۰ میلیارد تومان در نظر قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این‌که تمام پروژه‌های نیمه تمام بنیاد تا آخر سال آینده به اتمام می‌رسد،‌ اظهار کرد: در بهمن امسال قطعه اول آزادراه با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود و ساختمان پلاسکو نیمه دوم سال آینده به اتمام خواهد رسید و به کسبه تحویل می‌دهیم.

فتاح با بیان این‌که ۴۵ هزار پرسنل حقوق‌بگیر در بنیاد داریم، افزود: مراقب هستیم در شرایط کنونی کشور تعدیل نیرو در بنیاد نداشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌که قانون بازنشستگی را تا پایان سال رعایت می‌کنیم، تصریح کرد: مجاز هستیم بازنشستگان را تا ۶۰ ساعت به کار بگیریم اما گفته‌ایم با عذرخواهی و احترام مرخص شوند.

انتهای پیام/