فرمانده کل ارتش در واکنش به ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: آمریکا جرات اقدام علیه ایران را نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دبنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش امروز (یک‌شنبه) در حاشیه بیست و پنجمین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری در جمع خبرنگاران درباره شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: شهادت آرزوی همه رزمندگان جبهه مقاومت و کسانی  که آرزوی ایجاد جهانی شایسته ظهور امام عصر (عج) را دارند است.

وی افزود: در این چند روز حضور مردم از قشرهای مختلف و ابراز احساسات آنها به گونه ای بود که انگار پاره تن خود را از دست داده اند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: ارتشیان و خانواده های آنها نیز مانند همه مردم، عزدار این سرباز ولایت و مدافع انقلاب هستند و در تمام پادگان های ارتش تصاویر این شهید بزرگوار نصب شده و در حال برگزاری مراسم برای این عزیز هستند.

سرلشکر موسوی گفت: واکنش مردم عزیز ما به شهادت این شهید بزرگوار و همدردی و همراهی با خانواده او چیز عجیبی نیست، این وحدت به وجود آمده ریشه در مبارزات حاج قاسم سلیمانی از انقلاب، دفاع مقدس تا به امروز دارد.

وی اظهار داشت: خون فرزندان این ملت در ارتش و سپاه و بسیج برای دفاع از این میهن اسلامی بر زمین ریخته است و شهیدانی چون شهید ستاری، باقری، اردستانی، آبشناسان، همت و حاج قاسم سلیمانی برای اعتلای میهن اسلامی جان خود را فدا کردند.

فرمانده کل ارتش گفت: وحدت ارتش و سپاه از ابتدای انقلاب وجود داشت و امام (ره) دست ارتش و سپاه را در دست یکدیگر قرار داد و گفتند دست از دست یکدیگر در نیاورید؛ وحدت ارتش و سپاه به دلیل یگانگی راه و هدف آنها است

سرلشکر موسوی ادامه داد: رهبر انقلاب نیز تدابیر و فرماندهی شان در جهت وحدت ارتش و سپاه بود و امروز همگان سوگوار حاج قاسم سلیمانی هستند.

وی با اشاره به اقدامات بی بدیل سپهبد شهید سلیمانی در محور مقاومت، گفت: حاج قاسم برای همه ملت های منطقه عزیز و دوست داشتنی است و امروز تمام فرزندان شهدای لبنان و خانواده های رزمندگان سوریه، عراق و تمام مظلومان عالم و تمام آنهایی که ضد آمریکا و ضد صهیونیست هستند، یاد او زنده نگه داشته و راهش را ادامه می دهند.

فرمانده کل ارتش در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات رئیس جمهور آمریکا که گفته است در صورت هر اقدامی، ۵۲ نقطه از ایران را هدف قرار می دهیم، گفت: آنها برای حفظ وجه خودشان این کار زشت و غیرقابل توجیه از نظر افکار بین‌المللی اینگونه سخنان را مطرح می کنند. اقدام آنها در به شهادت رساندن سپهبد شهید سلیمانی یک اقدام بسیار زشت و غیرقابل قبول در همه جای دنیا است به همین دلیل اینگونه سخنان را مطرح می کنند تا بتوانند این اقدام غیرانسانی را تحت الشعاع قرار دهند.

فرمانده کل ارتش گفت: اما در یک درگیری احتمالی در آینده که بعید می دانم جرات انجام اش را داشته باشند، آنجا مشخص خواهد شد که این اعداد ۵۲ به کجا تعلق خواهد داشت.