رئیس دیوان عالی کشور، با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: جمهوری اسلامی مکلف است خسارت‌های مادی و معنوی را جبران و با مقصران این حادثه برخورد کند.

به گزارش خبرگزاری دبنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، جلسه تکریم و معارفه معاون دیوان عالی کشور و تجلیل از چند تن از قضات که بیش از ٥٠ سال سابقه خدمت دارند با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، گفت: در هفته اخیر چند واقعه شگفت‌انگیز رخ داد، یکی شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی که یک واقعه اسف‌بار بود که قلوب همه مسلمانان دنیا و آزادی خواه جهان را به درد آورد.

وی ادامه داد: دشمنان در فرصتی که خیال می‌کرد جمهوری اسلامی در موقعیت ضعف است با حذف این شهید می‌خواستند ضربه کاری به جمهوری اسلامی بزنند که موفق نشدند.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: واقعه دوم حضور پرشور مردم بود که نه تنها در ایران بلکه در جهان رخ داد که حقیقتاً یک قیامت و محشری بود که دنیا را به تعجب واداشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم تصریح کرد: واقعه دیگر، ضربه شستی بود که سپاهیان اسلام به دنیا نشان دادند و عدم واکنش دشمن هم به واسطه همین حضور پرشور مردم و قدرت سپاه پاسداران بود و تکنولوژی نظامی خود را به رخ آنها کشید.

وی تاکید کرد: واقعه بد و تلخی که اتفاق افتاد آن شیرینی را تلخ کرد حادثه هواپیمای اوکراینی بود که غیر منتظره و برای همه ایرانیان نیز دردناک بود.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: این حادثه یک حادثه ملی بود و قطعاً جمهوری اسلامی جبران خواهد کرد و مکلف است خسارت‌های مادی و معنوی را جبران نماید و با مقصران این حادثه برخورد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم یادآور شد: در وضعیت فعلی دشمن درصدد برآمده که انتقام این چند واقعه شگفت‌انگیز را بگیرد و با استفاده از حادثه سقوط هواپیما، جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرد که ما باید هوشیار باشیم و در این موقعیت بهانه دست دشمن ندهیم.

در ادامه رئیس دیوان عالی کشور از خدمات ابراهیمی معاون قضائی دیوان عالی کشور تقدیر و صدقی به عنوان معاون قضائی جدید دیوان معرفی شد.

در پایان از چند نفر از قضات که سابقه ۵۰ سال خدمت داشتند تجلیل شد.