قائم مقام سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به صادرات ۳۲ میلیاردی دلاری غیر نفتی در سال جاری گفت: این موضوع در شرایط اقتصادی کشور به یک معجزه شبیه است.

به گزارش خبرگزاری دبنا، حسین مدرس خیابانی امروز در نشست کیفیت صادراتی گفت: بهترین کار سازمان توسعه تجارت برای صادرات تشکیل جلسات و ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات به بخش خصوصی است بنابراین سازمان توسعه تجارت به عنوان سازمانی که در خط مقدم صادرات قرار دارد باید به گونه ای باشد که زمینه حضور کالاهای ایرانی در بازارهای صادراتی را فراهم کند.

قائم مقام سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: صادرات غیر نفتی تقریبا جای صادرات نفتی را گرفته است و کشور از محل درآمد این بخش اداره می شود.

وی با اشاره به صادرات ۳۲ میلیاردی دلاری غیر نفتی در سال جاری بیان داشت: این موضوع در شرایط اقتصادی کشور به  یک معجزه شبیه است.

مدرس خیابانی اظهار داشت: ما در تجارت به یکپارچگی نیاز داریم و نقطه تماس بخش خصوصی باید تشکل ها باشد.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت بیان داشت : در بخش عمده ای از صادرات مطالب استاندارد مطرح است و باعث می شود که به اهداف صادراتی نرسیم بنابراین نیاز است تا به این مقوله توجه شود.

وی با اشاره به صحبت های رئیس سازمان ملی استاندارد بیان داشت: خانم پیروز بخت گفته اند که با بسیاری از کشورها توافقنامه استاندارد موجود است اما نیاز است که بروز شود.

وی با تاکید بر اینکه خانم پیروز بخت همچنین اعلام کرده اند که بسته تشویقی برای حمایت از صادرات تدوین شده است گفت: از این پس بانک مرکزی به صورت ماهانه بازگشت از را به حوزه مالیاتی ارسال می کند ضمن اینکه کمیته ارزش گذاری گمرکی فعال شده و مقرر شده تا با حضور تشکلها ارقام پایه صادراتی بروز شود.

وی اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت به عنوان ترمینال در امر صادرات بزرگترین وظیفه اش آن است که زمینه ارتباط صادرکنندگان با تجار را فراهم کند.

انتهای پیام/