به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین ضمن بازدید از خطوط تولید کارخانه نورد و لوله اهواز با کارگران این شرکت گفتگو کرد. وی سپس در نشست با مدیران این شرکت بر حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تولیدکنندگان در حفظ […]

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، ارسلان غمگین ضمن بازدید از خطوط تولید کارخانه نورد و لوله اهواز با کارگران این شرکت گفتگو کرد.

وی سپس در نشست با مدیران این شرکت بر حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تولیدکنندگان در حفظ اشتغال موجود تاکید کرد و گفت: برای فعال نگهداشتن واحدهای تولیدی و صنعتی استان برنامه‌های مدونی در دست اجرا داریم تا با جدیت و احساس مسوولیت هرچه بیشتر بتوانیم این واحدهای تولیدی را از شرایط موجود خارج کنیم.

خرید ویلا در متل قو (سلمانشهر)

مشاهده

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: وجود شرکت‌هایی که با پویایی و تولید حداکثری در راه توسعه استان گام برمی‌دارند موجب تقویت جامعه کارگری می‌شود.

غمگین به بازدید ماه گذشته خود از شرکت فولاد اکسین اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در فولاد اکسین نیز با روی کارآمدن مدیران متخصص، شاهد هستیم واحدی که در آستانه بحران قرار داشت امروز پررونق شده و نتیجه این پویایی و رونق به توسعه همه‌جانبه استان منجر می‌شود.

وی همچنین به روند مطلوب تولید در نورد و لوله اهواز اشاره کرد و با ابراز خوشحالی از وضعیت موجود در شرکت افزود: معنای خصوصی‌سازی یعنی اینکه یک واحد یا شرکت به دست اهل خود سپرده شود؛ وقتی خصوصی‌سازی واقعی صورت بگیرد به دنبال آن، کارگران مجموعه نسبت به شرایط خود احساس امنیت و رضایت می‌کنند و کارفرما با فراغ بال می‌تواند به روند مطلوب و رو به رشد تولید واحد خود اقدام کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: در این بین مجموعه دستگاه‌های دولتی به ویژه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی که وظیفه خدمت به هر دو گروه کارگر و کارفرما را در دست مسوولیت خود دارد تمام قد در خدمت هر دو گروه است.

غمگین با اشاره به تأکید روایات و منابع دینی بر امید، عنوان کرد: خداوند متعال همواره به بندگان خود تاکید دارد به لطف و کرم خود امیدوار باشند و از سختی‌ها نهراسند.

وی تصریح کرد: خوشحال هستم در شرکت نورد و لوله اهواز یک تیم کارشناسی، مهندسی و کارگری با یکدیگر همدل و همراه هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با ابراز رضایت از حرکت رو به جلوی شرکت در افزایش تولید یادآور شد: ما نیز در ادامه مسیر رو به جلوی این شرکت در تمام حوزه‌ها در خدمت این شرکت هستیم.

غمگین بر ضرورت پیگیری مشکلات موجود شرکت در ستاد تسهیل تاکید کرد و گفت: بخشی از مطالبات شرکت از بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی است که می‌توان در ستاد تسهیل مصوبه گرفت و با ارتباط با مرکز نسبت به رفع مشکلات اقدام کرد.

وی از تشکیل کمیته بحران کار برای نخستین بار در اداره کل خبر داد و گفت: وظیفه خود می‌دانیم همه واحدها را رصد کنیم؛ بر همین اساس کمیته بحران کار متشکل از مدیر حوزه روابط کار، رئیس بازرسی کار، رئیس اداره حراست، مدیر حوزه تعاون، رییس بیمه بیکاری و رئیس تشکلات کارگری را راه اندازی شده و این حرکت یعنی اینکه ما خود را مکلف می‌دانیم تا پیش از بروز بحران در واحدی با رصد و پایش و ارائه طریق در این ستاد از بحرانی شدن صنف یا واحد تولیدی جلوگیری کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان ادامه داد: نورد و لوله با اینکه جزو شرکت‌های فعال استان است اما وظیفه داریم همواره این شرکت و دیگر واحدهای صنعتی فعال را رصد کنیم گرچه اعتقاد داریم این رویه همکاری شرکت را می‌طلبد و یک همکاری دو سویه است.

در ابتدای این نشست قائم مقام شرکت نورد و لوله اهواز گزارشی از وضعیت موجود و روند تولید شرکت ارایه کرد.

همچنین پس از این نشست مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و هیات همراه ضمن بازدید از خط تولید کارخانه نورد و لوله اهواز از نزدیک بابررسی روند تولید با کارگران شرکت دیدار و گفتگو کرد.