مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس گفت: در یکسال گذشته، تولید آمونیاک 21.19 درصد، تولید اوره 16.83 درصد و مجموع تولید محصولات 18.48% نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری کارو نشان “دبنا ” به نقل از روابط عمومی پتروشیمی پردیس، غلامرضا جمشیدی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس اظهار داشت: پتروشیمی پردیس در یکسال گذشته ۵٫۳۸۱٫۵۹۱ تن محصول اوره و آمونیاک تولید کرده است که ۱۱۱٫۹۱% نسبت به برنامه، ۱۰۲٫۲۱% نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۱۸٫۴۸% نسبت به سال مالی ۹۹ افزایش داشته است.

غلامرضا جمشیدی ادامه داد: این میزان تولید محصولی در شرایطی صورت گرفته است که بسیاری از صنایع به دلیل بروز شرایط کرونایی و مشکلات عدیده اقتصادی با رکود و کاهش ظرفیت تولید مواجه شده‌اند ولی پتروشیمی پردیس با برنامه‌ریزی، آینده‌نگری و تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر سرمایه انسانی متعهد، دلسوز و متخصص خود و همچنین با کنترل حوادث فرآیندی و کاهش قابل توجه میزان توقف در تولید به این موفقیت ارزنده و چشمگیر دست پیدا کرده است.

*میزان تولید اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس چه تغییری داشته است؟

وی در خصوص ثبت رکوردهای جدید تولید محصول آمونیاک در سه فاز تولیدی این شرکت گفت: سال گذشته در مجموع ۲٫۰۸۸٫۹۱۳ تن آمونیاک در پتروشیمی پردیس تولید شد که این میزان به طور متوسط ۱۱۲٫۱ درصد نسبت به برنامه سالانه، ۱۰۲٫۴ درصد نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۲۱٫۵ درصد نسبت به سال مالی ۹۹ رشد داشته است. در این میان واحد آمونیاک فاز دوم پتروشیمی پردیس با تولید ۷۳۱٫۴۵۹ تن آمونیاک، ۱۱۶٫۹۲% نسبت به برنامه ، ۱۰۷٫۵۷% نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۲۹٫۹۷% نسبت به سال مالی ۹۹ افزایش تولید دارد و در بین ۳ واحد تولیدی آمونیاک رکورد دار است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در ادامه گزارش خود با اشاره به ثبت رکوردهای جدید تولید اوره در همه فازهای این شرکت اذعان کرد: در سالی که گذشت پتروشیمی پردیس مجموعا ۳٫۲۹۲٫۶۷۸ تن اوره کشاورزی تولید کرد که به طور متوسط ۱۱۱٫۸ درصد نسبت به برنامه، ۱۰۲٫۱ نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۱۷٫۱ نسبت به سال مالی گذشته افزایش پیدا کرده است.

جمشیدی درخصوص ثبت رکورد تولید اوره در واحد اوره فاز دوم پتروشیمی پردیس بیان کرد: در سال مالی ۱۴۰۰، رکورد تولید اوره در فاز دوم پتروشیمی پردیس به میزان ۱٫۱۵۱٫۷۰۷ تن، ۱۱۶٫۴۵% نسبت به برنامه، ۱۰۷٫۱۴ % نسبت به ظرفیت اسمی و ۱۲۵٫۲۱% نسبت به سال مالی ۹۹ به ثبت رسیده است.

وی گفت: در یکسال گذشته، تولید آمونیاک ۲۱٫۱۹ درصد، تولید اوره ۱۶٫۸۳ درصد و مجموع تولید محصولات ۱۸٫۴۸% نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس گفت: در یکسال گذشته، تولید آمونیاک ۲۱٫۱۹ درصد، تولید اوره ۱۶٫۸۳ درصد و مجموع تولید محصولات ۱۸٫۴۸% نسبت به بازه زمانی مشابه در سال قبل افزایش یافته است.

*افزایش فروش محصول و ایجاد ضریب اطمینان در انجام معاملات آینده

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس درخصوص برنامه صادراتی این شرکت اظهار داشت: تیم جوان و متخصص بازرگانی و فروش پتروشیمی پردیس در یکسال گذشته برنامه‌ریزی جامعی برای شناسایی بازارهای جدید و تثبیت جایگاه خود در بین بزرگترین تولیدکنندگان اوره دنیا انجام داد و ثمره این آینده نگری و ارتباط موثری که با مشتریان بالقوه و بالفعل در سطح کشورهای هدف برقرار شد، افزایش فروش محصول و ایجاد ضریب اطمینان در انجام معاملات آینده بود.

وی درخصوص رکورد کاهش میزان ساعات توقف در واحدهای عملیاتی شرکت بیان داشت: در یکسال گذشته علیرغم شرایط پاندمی کرونا میزان ساعات توقف تولید ۲۵۴۱ ساعت بوده که نسبت به سال مالی ۹۹ با ۹۷۶۶ ساعت توقف، ۷۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با اشاره به ثبت رکورد جدید فروش ارزی و ریالی مجتمع پردیس اذعان کرد: میزان فروش ارزی و ریالی کل محصولات (فروش صادراتی آمونیاک و اوره و فروش داخلی) در سال مالی  ۱۴۰۰ به ۸۵۷٫۱۸۱٫۴۷۳ دلار رسید که نسبت به برنامه ۴۵٫۳% افزایش داشته است.

جمشیدی در پایان اذعان کرد: ما به رسالت مهم خود در تأمین امنیت غذایی مردم ایران و جهان پایبندیم و برای دستیابی به این هدف والا، همه ظرفیت و توان خود را به کار خواهیم بست.