وزیر صمت گفت: تفاهم‌نامه‌ای در قالب ۱۴ قرارداد ساخت نیروگاه به ظرفیت مجموع ۱۰ هزار مگاوات با وزارت نیرو منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری کارونشان”دبنا”به نقل از خبرگزاری فارس سید رضا فاطمی امین‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که چرا تمرکز ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه با سرمایه‌گذاری صنایع کشور بر مبنای نیروگاه حرارتی است؟ اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ای در قالب ۱۴ قرارداد ساخت نیروگاه به ظرفیت مجموع ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی با وزارت نیرو منعقد شد.

وی با تأکید بر اینکه در سیاست‌گذاری کلان انرژی تابع تصمیم وزارت نیرو هستیم‌، گفت: صنایع کشور به عنوان سرمایه‌گذار در انتخاب منبع انرژی (اتمی، تجدیدپذیر، حرارتی) ساخت ۱۰ هزار مگاوات نقشی نداشته است.

وی ادامه داد: وزارت نیرو تعیین کننده سیاست‌های کلان حوزه برق است و به تبع آن تصمیم‌گیری برای اینکه این ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه از چه منابعی استفاده کنند بر عهده این وزارت‌خانه است.

*برنامه ۱۰ هزار مگاواتی برای توسعه انرژی تجدیدپذیر

فاطمی امین، در بیان برنامه دولت برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: بر اساس گفته‌های وزیر نیرو این وزارت‌خانه برنامه ساخت ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر را در دستور کار دارد.

به گزارش فارس، تفاهم‌نامه همکاری وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ایجاد حداقل ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی از طریق احداث نیروگاه جدید و تکمیل سیکل نیروگاه‌های موجود توسط شرکت‌های صنعتی و معدنی با حضور وزرای این دو وزارتخانه امضا شد.