اصغرطاهری پور رییس اتاق اصناف ارومیه با بیان مخالفت خود با طرح منع عضویت بیش از دو دوره متوالی در هیات مدیره گفت با این کار فقط نخبگان اصناف را حذف میکنند.عضو اتاق اصناف ایران در گفت و گو با پایگاه خبری دبنا بیان کرد : با حذف اصناف ما فقط نخبگان خود را از […]

اصغرطاهری پور رییس اتاق اصناف ارومیه با بیان مخالفت خود با طرح منع عضویت بیش از دو دوره متوالی در هیات مدیره گفت با این کار فقط نخبگان اصناف را حذف میکنند.
عضو اتاق اصناف ایران در گفت و گو با پایگاه خبری دبنا بیان کرد : با حذف اصناف ما فقط نخبگان خود را از دست میدهیم که این پشیمانی های بزرگی را به همراه خواهد داشت . اگر قرار بر تغییر دوره هاست چرا فقط این قانون شامل اصناف میشود ؟
وی با گله مندی از نمایندگان و استناد به ایه قران گفت :” يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ” ای کسانی که ایمان اورده اید،چرا چیزی میگویید که عمل نمیکنید؟ اگر مبنا بر تغییر است چرا نمایندگان مجلس به ان پایبند نیستند و با اینکه تا کنون فعالیت های اصناف در کمک به دولت خیلی تاثیرگذار بوده همچنان به دنبال تغییر ان هستند و هدف خود را از این تغییرات بیان نمیکند.
طاهری پور افزود : تمامی مسئولیت های نظارتی کرونا برعهده اتاق اصناف بوده ولی تا کنون هیچ بودجه در اختیار اصناف قرار نگرفته با اینکه طبق تبصره ۲ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی دولت موظف است هزینه های اتاق اصناف را فراهم کند ولی به دلیل عدم پرداخت دولت اعضای اتاق اصناف مدت هاست که از جیب خود هزینه های جاری نظام را پرداخت کرده اند .

وی اظهار کرد: مشکل اصلی اتاق اصناف سیستمی است نه دوره متوالی یا متناوب و نیاز به تغییرات گسترده در حوزه قانون گذاری دارد و به جای این کار کافیست با انتخابات،نیرو های جدید را جذب کند و نیرو های ناکارمد را تعدیل و نیازی به حذف کردن تمامی اعضای اتاق اصناف نیست .