رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران گفت: مردم نسبت به کيفيت توليدات داخلي اطلاعات کافي ندارند و اين موجب شده است که به آن اعتماد نکنند.

به گزارش پایگاه خبری کار و نشان دبنا به نقل از اتاق اصناف تهران ، اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران اظهار کرد: توليدکننده براي جلب اعتماد کسبه و کسبه نيز براي جلب اعتماد مصرف کننده تلاش نکرده اند. اگر اين اعتماد زنجيره وار ايجاد شود موفقيت حاصل خواهد شد و نياز به تبليغ ندارد.

وي بيان کرد: درست است کسبه که در زنجيره آخر لوازم خانگي قرار دارند اما آنها به نوعي مي توانند حامي توليد باشند؛ بنابراين نياز است که توليدکنندگان ارتباطات قوي تر و بهتري با فروشندگان و کسبه بازار داشته باشند.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران ادامه داد: اين ارتباط مي تواند با تخفيف ها و امتيازات مثبتي باشد که به آنها ارائه مي دهند. از طرف ديگر فروشندگان نيز مي توانند به مشتريان به جاي معرفي کالاي خارجي، کالاي توليد داخل کشور را معرفي و پيشنهاد دهند تا به جاي خريد کالاي تقلبي قاچاق و بدون ضمانت نامه يک کالاي ايراني با کيفيت را بخرند.

پازوکي تصريح کرد: البته اين نيازمند به يک اعتباري است که توليدکننده بايد به محصولات خود دهد. برخي از توليدکنندگان به دليل قدمت فروش و اعتباري که در بازار دارند مي توانند محصولات ايراني را به آساني به فروش برسانند زيرا اين قدمت و اعتبار آنها است که به کالا اعتبار مي بخشد.

وي تاکيد کرد: متاسفانه در کشور اينگونه جا افتاده است که خدمات پس از فروش يا ضمانت نامه نداريم؛ اما زماني که اين ضمانت وجود داشته باشد، مصرف کننده پس از خريد در صورت بروز مشکل به راحتي مي تواند کالاي خود را تعويض يا تغيير دهد و مشتري اين اعتماد را به فروشنده و يا حتي شرکت توليدکننده خواهد داشت.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران خاطرنشان کرد: مردم به بازار و کالاي داخلي اعتماد دارند؛ اما متاسفانه در چند سال اخير اين اعتماد مقداري سلب شده و اين به دليل مشکلات و معضلاتي است که در چند سال اخير گريبان بازار لوازم خانگي را گرفته است.

پازوکي تاکيد کرد: ما بايد اين اعتماد و اعتبار را به توليد داخل در ذهن مصرف کنندگان کالاي داخلي ايجاد کنيم.

وي در پايان اضافه کرد: اميدوارم روزي برسد که از واردات کالاهاي خارجي بي نياز شويم.